Scroll Top

جابان کجاست ؟ راهنمای خرید ملک و آشنایی با روستای جابان

جابان کجاست ؟ راهنمای خرید ملک و آشنایی با روستای جابان

جابان کجاست

جابان از توابع شهر دماوند در تهران قرار دارد از شمال به کوه البرز از غرب به دماوند و از شرق به فیروزکوه میرسد .جابان روستایی بسیاز زیبا و سرسبز است و همسایگان آن روستاهای ورزان . سربندان و آینه ورزان است. از شرق تهران تا جابان 80 کیلومتر است و تقریبا یک ساعت فاصله زمانی دارد.

منطقه جابان دارای زمین و باغ هایی همراه با چشم اندازهای زیبا و بی نظیر می باشد و به همین دلیل بسیاری آنجا را برای تفریحگاه خود انتخاب نموده و در آن خانه و ویلاهایی با سلایق خود ساخته اند. جابان هم خانه های سنتی روستایی دارد هم ویلای مدرن، هم دارای باغ های قدیمی و سنتی است و هم دارای باغچه های مدرن و زیبا.

برای خرید ویلا در جابان  می توانید از کارشناسان مشاور املاک ویوما در جابان استفاده کنید.

قدمت روستای جابان

در قدیم این منطقه کرد ها سکونت میکردنند . در طول تاریخ طایفه بزرگ کردها به نامهای مختلفی چون جابان، کابان، گاوان، گوپان، جاوان، جافان و جاف نام برده شده اند. «گوپان» از بزرگان دولتی در زمان یزگرد سوم ساسانی بوده است و با تلفظ عربی به نام فعلی یعنی «جابان» تغییر کرده است. پس میتوان گفت روستای جابان نیز مانند اکثر روستاها و توابع دماوند از قدمت تاریخی بالایی برخوردار است.

جابان در گذشته محلی بود برای کشت  «تخمه جابانی»  که متاسفانه به مرور زمان به «تخمه ژاپنی» تغییر نام یافته است.

برای خرید باغ در جابان  می توانید از کارشناسان مشاور املاک ویوما در جابان استفاده کنید.

مناطق دیدینی جابان

 در ادامه اینکه جابان کجاست میپردازیم به دیدینی های آن روستای جابان دارای مناطق دیدی و طبیعت زیبایی است .جابان دارای باغ و زمین برای زراعت و دارای تنوع بالای است و از چشم اندازهای فوق العاده ای برای توریستها برخوردار است.در ادامه با مناطق دیدی جابان آشنا میشویم .

برای خرید زمین در جابان  می توانید از کارشناسان مشاور املاک ویوما در جابان استفاده کنید.

رود هفت چشمه

زمین های زراعی و باغات جابان را رود هفت چشمه آبیاری می کند و رود چشم شاه نیز از رود هفت چشمه متصل و سرچشمه می گیرد و دارای چشم اندازی بی نظیر از چشمه های لبریز از آب در منطقه کنار دریاچه تار و لار و کوه هایی مرتفع می باشد که جزو یکی از مکان های گردشگری و توریستی جذاب در طبیعت جابان است.

زرین کوه

در شمال غربی جابان و شمال شرقی آئینه ورزان  زرین کوه قرار گرفته است. ارتفاع قله زرین کوه از سطح دریا 3852 متر است و دارای طبیعتی بکر و زیباست. طولانی ترین مسیر صعود به این قله مسیر جنوب شرقی است و از شمال روستای جابان است.

جابان چه سوغاتی دارد

سوغات جابان را میتوان از محصولات کشاورزی برداشت کرد و از جمله آنها میتوان به گیلاس، سیب و گردو که بهترین سوغات تازه جابان است نام برد و در همه فصول میتوان نان محلی «فتیر»، انواع آجیل و لواشک، صنایع دستی گلیم ‏بافی، فرش‏ بافی، گیوه ‏دوزی را بعنوان سوغات از آنجا تهیه نمود.

روستای جابان شامل باغات سرسبز و پر از میوه است،  که در ادامه شما را با میوه های معروف و خوشمزه و آبدار جابان آشنا خواهیم کرد.

یکی از میوه های مرغوب روستای جابان، سیب های درختی آب دار و شیرین آن است، از دیگر میوه جابان که طرفدار زیادی دارد و اغلب به صورت ارگانیک می باشد می توان به آلبالو درجه یک، هلو، گیلاس تکدانه، خیار و گردو اشاره کرد که جزو محصولات خوشمزه و پر طرفدار است و به کشورهای مجاور نیز صادر می شود. باغداری و بالاخص تولید سیب و گردو یکی از مهمترین منابع درآمدی ساکنین بومی روستای جابان است.

قیمت ملک در جابان

اگر قصد خرید ملک یا ویلا در روستای سرسبز جابان را دارید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

قیمت ملک در جابان با توجه به نوع سند، متراژ، امکانات واینکه در کدام محله و خیابان قرار دارد متغیر و معمولا رو به افزایش می باشد و در ادامه چند نمونه قیمت و امکانات مختلف آپارتمان و باغ ویلا را باهم بررسی می کنیم.

برای مثال یک ویلا که دارای باغ است با متراژ 600 متر در جابان که دارای امکاناتی از جمله سند اب برق گاز، با قیمت 10 میلیارد تومان به فروش می رسد.

توجه داشته باشید که قیمتهای فوق در تاریخ نوشتن مقاله جمع آوری شده و ممکن است در آینده معتبر نباشد.

مقالات مرتبط

نظرات

5 × one =