Scroll Top

صفر تا 100 ساخت ویلا در دماوند و هزینه های کلی آن

صفر تا 100 ساخت ویلا در دماوند و هزینه های کلی آن

ساخت ویلا در دماوند

ساخت ویلا در دماوند به یک سری عوامل تاثیر گذار مانند ضوابط و قوانین شهرسازی، بافت شهری و استانداردهای تعیین شده برای ساخت و ساز منطقه وجود دارد و سبک ساختمان سازی و مصالح مورد استفاده نیز بستگی دارد زیرا سبک و متریالی که برای طراحی ویلا انتخاب میشود باید با آب و هوای منطقه سازگاری داشته باشد. پس اینکه اول چه شهری را برای ساخت ویلا انتخاب می‌کنیم و ویلایی را که در نظر داریم چه سبکی دارد؛ ویلای مدرن یا ویلای استخردار و غیره… یک ویژگی مهم در طراحی و ساخت ویلا در این منطقه است.

اخذ مجوز ساخت ویلا در دماوند

اولین مرحله در پروسه ساخت ویلا در دماوند اخذ مجوزات لازم برای احداث ویلا می‌باشد. برای گذراندن مراحل اداری و قانونی از شهرداری منطقه‌ای که ساخت و ساز در آن صورت میگیرد، باید اقدام کرد. نکته مهمی که از طرف شهرداری در مورد ویلاسازی بسیار حائز اهمیت است، تراکم در نظر گرفته شده برای گسترش ساختمان سازی در هر منطقه است.

همچنین داشتن مجوز ساخت ویلا در این منطقه برای بعضی از سبک های ویلایی ممکن است سخت تر صادر شوند. یکی دیگر از مجوزهای لازم برای احداث ویلا، اخذ مجوز ارتفاع مجاز برای ساخت است یعنی تعیین میکند که چه تعداد طبقه مجاز هستید بسازید و همچنین چه مقدار هزینه مناسب بودجه شما است و کل این مراحل برای شروع ساخت ویلا میباشد.

ساخت ویلا در دماوند 1

ساخت ویلا یا خرید ویلا در دماوند

انتخاب اینکه ویلا را طبق سلیقه خودمان بسازیم یا به صورت آماده خریداری کنیم بستگی به شرایط مالی، ایده آل‌هایی که برای طراحی ویلا داریم و یا حتی هدف از داشتن ویلا که برای استفاده شخصی باشد یا سرمایه گذاری متفاوت خواهد بود. برای اینکه بتوانیم بهتر و راحت تر تصمیم مناسب را بگیریم چند دلیل وجود دارد که عبارتنداز:

  • اگر برای داشتن ویلا عجله ندارید و زمان در اولویت نیست، ساخت ویلا توسط علایق شخصی توصیه میشود.
  • در صورتی که سرمایه ساخت و ساز فراهم نیست، بهتر است با نواسانات اقتصادی که وجود دارد کمی‌جست و جو کنید و ویلای مورد نظر خود را پیدا کنید و در نهایت آن را خریداری کنید.
  • برای ساخت ویلا به امنیت مالی احتیاج دارید و اگر محدودیت مالی ندارید و هزینه‌ها برایتان مشکلی به وجود نمی‌آورد، ساخت ویلا بهتر است.
  • ممکن است به دلیل عدم تجربه کافی در امور اداری و نداشتن زمان و شرایط انجام کار‌های اداری خرید ویلا کار عاقلانه تری باشد.

در آخر اگر ایده ی خاصی برای ویلا در نظر دارید و می‌خواهید با مصالح با کیفیت و ایده آل خود ویلا داشته باشید، به جای خرید ویلا در دماوند سراغ ساخت ویلا بروید.

مراحل ساخت ویلا در دماوند

ضروری است از نظر مهندسی تمام اصول مقاوم سازی و طراحی به صورت استاندارد و صحیح رعایت و اجرا گردد تا یک ویلای تمام عیار ساخته شود. احداث یک بنای با کیفیت زمانی اتفاق میفتد که تمام فرآیندها به صورت کاملاً استاندارد و درست صورت پذیرد. همچنین دارای ارزش مالی بسیار بالاتری نسبت به املاکی که به صورت استاندارد و اصولی ساخته نشده است، برخوردار بوده و امکانات رفاهی و آسایش بسیار بالایی ایجاد می‌کند.

ساخت ویلا در دماوند 2

نکات مهم ساخت ویلا دردماوند

در نظر داشتن یک طرح مناسب و برنامه ریزی اصولی و دقیق اولین قدم در ساخت ویلا در دماوند می‌باشد که وظیفه انجام آن بر عهده طراحان و مهندسین معمار و غیره… می‌باشد. در اجرای ویلا حتماً از بتن مرغوب و مناسب باید استفاده کرد تا در نتیجه بنای ساخته شده دارای استحکام و طول عمر بیشتری باشد و در برابر بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و غیره… مقاومت خوبی داشته باشد.

هزینه ساخت ویلادر دماوند

هزینه ساخت ویلا در دماوند ممکن است کمی با یکدیگر تفاوت داشته باشند و این مقدار هزینه وابسته به فاکتور‌های متعددی از جمله، مساحت و ارتفاع ویلا، سبک معماری ویلا، آپشن‌ها و تراکم طرح ویلا و محوطه، نوع و قیمت روز متریال و لوکیشن ویلا می‌باشد.

علاوه بر هزینه‌هایی که جهت ساخت ویلا باید در نظر گرفت برای طراحی دکوراسیون داخلی ویلا و محوطه سازی ویلا نیز باید هزینه ای جداگانه در نظر داشت. در واقع هرچه طراحی ویلا شامل المان‌ها خاص و بخش‌های مازاد تر باشد به تبع هزینه ساخت ویلا  بیشتر می‌شود.

مقالات مرتبط

نظرات

five × three =